Numer rachunku bankowego

ING Bank Śląski S.A.

74 1050 1155 1000 0092 8978 8367

ul. Sądowa 1, 42-700 Lubliniec

  +48 694 678 446

  kontakt@adwokat-klimas.pl

  Godziny otwarcia 

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Od poniedziałku do piątku:

7.30 - 15.30

 

Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w innych godzinach, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.

  Kontakt ze mną 

  Jestem tutaj  

Moją misją jest dążenie do tego, aby prawo służyło człowiekowi, a nie odwrotnie. Jestem przekonana, że wytrwałe i konsekwentne działanie jest krokiem w stronę osiągnięcia sukcesu. Świadczenie usług prawnych to moja praca, ale też i pasja. Dlatego nie brakuje mi energii do podejmowania nowych wyzwań i walki o prawa osób, które mi zaufały. Zależy mi na stworzeniu takiej atmosfery, gdzie każdy Klient będzie miał poczucie, że znalazł się w dobrych rękach. Od adwokata wymaga się często ludzkiego wsparcia i zrozumienia w trudnych życiowych sytuacjach. Jestem tego świadoma.

  O mnie 

Adwokat Lubliniec - porady prawne

Prawo upadłościowe

Upadłość konsumencka

Masz długi i wiesz, że nie uda Ci się z nimi uporać samodzielnie? Twoja sytuacja materialna z dnia na dzień ulega pogorszeniu? Rozwiązaniem tego problemu może okazać się ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

 

Upadłość konsumencka to jeden ze skutecznych środków w walce z nadmiernym zadłużeniem osoby fizycznej, nierzadko dającym nadzieję na życie bez długów i odzyskanie wewnętrznej równowagi psychicznej.

 

Przeanalizuję sytuację prawno-finansową mojego Klienta pod kątem skorzystania przez niego z możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Wyjaśnię dokładnie, jakie skutki na przyszłość to ze sobą niesie.

 

Sporządzę wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, który będzie spełniał wszystkie wymogi formalne i zapewniał rozpatrzenie danego przypadku przez właściwy sąd. Będę z Klientem, który powierzył mi swoją sprawę do prowadzenia na każdej rozprawie sądowej oraz przygotuję go na to, z   czym    może    się    spotkać.    Skład    sędziowski    może    zadawać    pytania,

a odpowiedzi wnioskodawcy mogą zaważyć na tym, czy sąd udzieli ostatecznej zgody na ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

 

W związku z tym, warto, żeby na takiej rozprawie stronę reprezentował profesjonalny pełnomocnik, który nie tylko przygotuje swojego Klienta do odpowiedzi na trudne pytania, ale będzie również składał w jego imieniu konieczne wnioski i oświadczenia.

 

Warto wiedzieć, że samo złożenie wniosku do sądu upadłościowego w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie zatrzyma automatycznie czynności podejmowanych przez komornika lub firmę windykacyjną.

 

Dłużnikowi przysługuje zatem uprawnienie do złożenia do sądu wniosku o wstrzymanie wszelkich postępowań egzekucyjnych do czasu, aż sąd rozpatrzy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sąd nie ma obowiązku uwzględnienia niniejszego wniosku, ale rzeczowa i zgodna z prawem argumentacja przygotowana przez adwokata może go przekonać. Podniesienie niewłaściwych przesłanek może spowodować oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wtedy trwająca kilka miesięcy procedura okaże się zwyczajną stratą czasu i pieniędzy. Co ważne, przez ten czas, zadłużenie finansowe może nadal rosnąć…

 

Przy właściwie prowadzonym postępowaniu, rezultatem ogłoszenia upadłości konsumenckiej może być rozłożenie należności pieniężnych na raty, częściowe lub nawet całkowite ich umorzenie.

 

Oferuję kompleksowe doradztwo na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości oraz w toku postępowania sądowego. Po formalnym ogłoszeniu upadłości, w razie potrzeby, gwarantuję wsparcie mojemu Klientowi w zakresie kontaktu z syndykiem i wierzycielami.

 

Moim celem jest zapewnienie Klientowi poczucia bezpieczeństwa podczas prowadzonego wobec niego postępowania, które daje szansę na jego całkowite oddłużenie.

Adwokat Lubliniec - porady prawne

- ogłoszenie upadłości konsumenckiej dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Zakres usług świadczonych przez Kancelarię w sprawach upadłościowych: