Zakres usług świadczonych przez Kancelarię w sprawach upadłościowych:

- ogłoszenie upadłości konsumenckiej dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Adwokat Lubliniec - porady prawne

Warto wiedzieć, że samo złożenie wniosku do sądu upadłościowego w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie zatrzyma automatycznie czynności podejmowanych przez komornika lub firmę windykacyjną.

 

Dłużnikowi przysługuje zatem uprawnienie do złożenia do sądu wniosku o wstrzymanie wszelkich postępowań egzekucyjnych do czasu, aż sąd rozpatrzy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sąd nie ma obowiązku uwzględnienia niniejszego wniosku, ale rzeczowa i zgodna z prawem argumentacja przygotowana przez adwokata może go przekonać. Podniesienie niewłaściwych przesłanek może spowodować oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wtedy trwająca kilka miesięcy procedura okaże się zwyczajną stratą czasu i pieniędzy. Co ważne, przez ten czas, zadłużenie finansowe może nadal rosnąć…

 

Przy właściwie prowadzonym postępowaniu, rezultatem ogłoszenia upadłości konsumenckiej może być rozłożenie należności pieniężnych na raty, częściowe lub nawet całkowite ich umorzenie.

 

Oferuję kompleksowe doradztwo na etapie poprzedzającym ogłoszenie upadłości oraz w toku postępowania sądowego. 

 

Moim celem jest zapewnienie Klientowi poczucia bezpieczeństwa podczas prowadzonego wobec niego postępowania, które daje szansę na jego całkowite oddłużenie.

Masz długi i wiesz, że nie uda Ci się z nimi uporać samodzielnie? Twoja sytuacja materialna z dnia na dzień ulega pogorszeniu? Rozwiązaniem tego problemu może okazać się ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

 

Upadłość konsumencka to jeden ze skutecznych środków w walce z nadmiernym zadłużeniem osoby fizycznej, nierzadko dającym nadzieję na życie bez długów i odzyskanie wewnętrznej równowagi psychicznej.

 

Przeanalizuję sytuację prawno-finansową mojego Klienta pod kątem skorzystania przez niego z możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Wyjaśnię dokładnie, jakie skutki na przyszłość to ze sobą niesie.

 

Sporządzę wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, który będzie spełniał wszystkie wymogi formalne i zapewniał rozpatrzenie danego przypadku przez właściwy sąd. 

Upadłość konsumencka

Prawo upadłościowe

Adwokat Lubliniec - porady prawne

  O mnie 

Moją misją jest dążenie do tego, aby prawo służyło człowiekowi, a nie odwrotnie. Jestem przekonana, że wytrwałe i konsekwentne działanie jest krokiem w stronę osiągnięcia sukcesu. Świadczenie usług prawnych to moja praca, ale też i pasja. Dlatego nie brakuje mi energii do podejmowania nowych wyzwań i walki o prawa osób, które mi zaufały. Zależy mi na stworzeniu takiej atmosfery, gdzie każdy Klient będzie miał poczucie, że znalazł się w dobrych rękach. Od adwokata wymaga się często ludzkiego wsparcia i zrozumienia w trudnych życiowych sytuacjach. Jestem tego świadoma.

  Jestem tutaj  

  Kontakt ze mną 

Od poniedziałku do piątku:

7.30 - 15.30

 

Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w innych godzinach, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

  Godziny otwarcia 

ul. Sądowa 1, 42-700 Lubliniec

  +48 694 678 446

  kontakt@adwokat-klimas.pl

Numer rachunku bankowego

ING Bank Śląski S.A.

74 1050 1155 1000 0092 8978 8367