28 kwietnia 2024
Sprawy, z jakimi przychodzi nam się mierzyć na co dzień, wymagają czasem zasięgnięcia pomocy prawnej u specjalisty. Niejednokrotnie zdarzyło mi się, że Klienci na początku swojej wizyty mówili: - „nie
16 stycznia 2024
1. Co to są mediacje? Mediacje są pokojowym sposobem rozwiązywania konfliktów. Stanowią patent na wypracowanie ugody, pomimo przeciwnych zdań, argumentacji i posiadanego punktu widzenia. Zazwyczaj pomiędzy zwaśnionymi podmiotami niemożliwe zdaje

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami na blogu w kwestii rozwodu:

Wszystkich rodziców, którzy są w trakcie rozwodu, zamierzających się rozwieść, a także tych, którzy są po rozwodzie, zachęcam do zapoznania się z materiałami znajdującymi się na stronie Akademii Dobrego Rozstania.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anita Klimas została uhonorowana prestiżowym certyfikatem "Kancelaria Przyjazna Dziecku" za udział w Konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie

Szanowni Państwo!

 

Miałam zaszczyt odebrać nagrodę przyznaną przez Kapitułę Konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. Certyfikat „Kancelaria Przyjazna Dziecku” jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Stanowi uwieńczenie oraz uhonorowanie świadczonej przez adwokata pracy na rzecz rozbitych, częstokroć cierpiących z powodu rozstania rodzin.

 

Pomysłodawcom Konkursu gratuluję natomiast kreatywności, która pozwoliła środowisku prawniczemu bardziej zaangażować się w rozwój procedur i instrumentów pomocowych w sytuacji rozstania rodziców. Uważam, że taka inicjatywa była potrzebna, aby docenić wkład zawodów prawniczych. Z mojego punktu widzenia, adwokaci mieli możliwość wykazania swojego potencjału, co z pewnością zmotywowało ich do poszerzania wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, być może nawet z psychologii oraz pedagogiki.

 

Akademia Dobrego Rozstania jest świetnym i merytorycznym przewodnikiem nie tylko dla specjalistów pracujących z rodzinami, ale także dla samych zainteresowanych. Z czystym sumieniem będę odsyłać moich Klientów na Państwa stronę internetową, aby zapoznali się z szeregiem przydatnych treści, mogących pomóc im w sposób łagodny przejść proces rozstania.

 

Z doświadczenia wiem, że rodzice niejednokrotnie rywalizują pomiędzy sobą, pozornie tylko uwzględniając potrzeby swoich dzieci. Dorośli zaostrzają konflikt, koncentrują się na własnych oczekiwaniach, emocjach i pretensjach. Rozstanie jest drugą, po śmierci osoby bliskiej, sytuacją generującą stres. Zdaję sobie sprawę, że dla każdej strony procesowej rozwód stanowi ciężki bagaż emocjonalny, stąd też istotna jest umiejętność współpracy adwokata z mediatorem, czy z psychologiem.

 

Deklaruję w tym miejscu podejmowanie działań w kierunku rozwoju, wdrażania i przestrzegania Standardów Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców. Wyrażam chęć propagowania ich w środowisku zawodowym, społecznym, a przede wszystkim wśród swoich Klientów, uwzględniając je przy tworzeniu strategii procesowych. Najważniejszym celem jest to, aby dzieci w jak najmniejszym stopniu odczuły skutki rozstania swoich rodziców. Ponieważ dziecko ma prawo do obojga rodziców, zarówno do matki, jak i do ojca. Dziecko kocha oboje rodziców – nie każmy mu wybierać między nimi. Rodzice nie będą już razem jako Mąż i Żona, ale dla dzieci zostaną zawsze Mamą i Tatą.

 

Z wyrazami szacunku        

 

Rozwód

Rozwód - Prawnik

  O mnie 

Moją misją jest dążenie do tego, aby prawo służyło człowiekowi, a nie odwrotnie. Jestem przekonana, że wytrwałe i konsekwentne działanie jest krokiem w stronę osiągnięcia sukcesu. Świadczenie usług prawnych to moja praca, ale też i pasja. Dlatego nie brakuje mi energii do podejmowania nowych wyzwań i walki o prawa osób, które mi zaufały. Zależy mi na stworzeniu takiej atmosfery, gdzie każdy Klient będzie miał poczucie, że znalazł się w dobrych rękach. Od adwokata wymaga się często ludzkiego wsparcia i zrozumienia w trudnych życiowych sytuacjach. Jestem tego świadoma.

  Jestem tutaj  

  Kontakt ze mną 

Od poniedziałku do piątku:

7.30 - 15.30

 

Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w innych godzinach, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

  Godziny otwarcia 

ul. Sądowa 1, 42-700 Lubliniec

  +48 694 678 446

  kontakt@adwokat-klimas.pl

Numer rachunku bankowego

ING Bank Śląski S.A.

74 1050 1155 1000 0092 8978 8367